| Andreeahelpme a întrebat:

Bună, pentru transpirație abundenta a folosit cineva syneo 5?

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unde transpiri? Sub brat? Sau picioare?

| Andreeahelpme explică (pentru CristiDinBucuresti):

Picioare, subrat și mâini

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreeahelpme):

Transpiratia excesiva indica o boală de obicei diabet, trebuie sa faci analize sa vezi glicemia cum este, iar pentru transpiratie ai deorolon si deodorante de dat la sub brat, iar pentru transpiratia picioarelor poti cumpăra sprayuri de la scholl sau de la avon, sprai de picioare cu care te dai pe talpi după duș, si in pantofi ca si aceia miros.Ce varsta ai? De preferat este sa schimbi cit mai des incaltamintea sa o lasi afara pe balcon sa se aeriseasca după ce te descalti.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru transpiratie abundenta ti-as recomanda niste investigatii medicale la un endocrinolog.

| Panamax a răspuns:

Eu folosesc Franziskaner Naturtrub Premium fiola de 0, 5 maxim 4 pe zi si dus cu apa calda.

| Bruno92 a răspuns:

Doar la subraț ai probleme cu transpirația? Ce alte probleme medicale mai ai?

| Andreeahelpme explică (pentru Bruno92):

Și mâinile și picioarele fără sa fac efort mai ales când sunt emoționată chiar și dacă vorbesc cu cineva cunoscut și ma emoționez transpir uneori și cu miros chiar dacă ma epilez zilnic, folosesc deodorant, antiperspirant, nimic nu funcționează.

| Andreeahelpme explică (pentru Bruno92):

Niciuna. Sunt însărcinată dar asta se întâmpla și înainte sa rămân. Am crezut inițial ca mâinile și picioarele îmi transpira de la faptul ca mănânc cam sarat

| Bruno92 a răspuns (pentru Andreeahelpme):

Da pai emoțiile, anxietatea sunt o cauza, alta cauza poate fi o problema la tiroida hipertiroidism sau in cel mai rău caz hiperhidroza. Trebuie sa mergi la un internist pentru analize amănunțite.
Când ai hiperhidroza efectiv nu funcționează nimic e grav că îți transpira și picioarele. încearcă produsele de la odaban pentru axile și picioare daca nu funcționează îți sugerez sa mergi la medicul de familie chestia asta cauzează anxietate sociala, tulburare anxioasa, afectează psihicul serios ducând la izolare.

| Bruno92 a răspuns (pentru Andreeahelpme):

Mda, evită alimentele picante și sosurile chiar și sucurile acidulate și bea zilnic ceai de salvie până mergi la medic. grija mare cu alimentația, trebuie sa îți detoxifici corpul in rest îți doresc multă sănătate

| Bruno92 a răspuns (pentru Bruno92):

Organismul.*

| Andreeahelpme explică (pentru Bruno92):

Mulțumesc asemenea

| Bruno92 a răspuns:

Văd că ai rețineri în a răspunde, ar trebui sa îți faci și niște analize, odaban recomand.

| Andreeahelpme explică (pentru Bruno92):

Îmi cer scuze nu am putut folosii telefonul sa răspund. Am răspuns în comentarii

| ValentinGabi a răspuns:

Bună! Da am folosit

| Andreeahelpme explică:

Asa este. Nu pot sa port o bluza pe corp sau ceva colorat. Numai negru, largi ca să pot sa ma simt bine. De exemplu de dimineață m-am trezit nu aveam nimic. Apoi m-a sunat cineva și a trebuit sa vorbesc engleza ceea cea ma emoționat și speriat un pic apoi sa observ ca transpirasem f puțin la subrat dar deja era un miros insuportabil, la fel și mâinile ude și picioarele.

| Bruno92 a răspuns (pentru Andreeahelpme):

Da e cauzata și de psihic, anxietate. Trebuie sa îți controlezi stările emoționale.