| nllbia99 a întrebat:

Bună, puteți sa ma ajutati cu o crema pentru coșuri?

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu folosesc o cremă pe bază de unghii. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bioderma Sebium Global - are ingrediente antiinflamatorii, calmante si acid salicilic. Acidul salicilic are efect antiinflamator, antibacterian usor, indeparteaza excesul de sebum din pori ( ala care produce cosurile ).
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10029570

| BlankWhite a răspuns:

La fiecare persoana in parte acneea se manifesta in mod diferit, de aceea, iti sugerez sa te duci la un dermatolog ca sa iti recomande el o crema buna pentru tipul tau de acnee ori sa mergi la o farmacie.

| Arii2 a răspuns:

Piroxicam am recomandat la mai multe persoane si le.a mers bine inclusiv mie.

| Iwliaaa a răspuns:

Eu așa am făcut:
Deci, dimineața când îmi făceam rutina mă spălam pe față cu Cleanance (de la Avene, este un gel de curățare a feței), la fel și seara. Seara, după ce te speli cu gelul de curățare te dai cu Mark Plus (un gel foarte bun pentru coșuri) dar ai grijă, aplici puțin pe deget și masezi pe față și nu mai mult de o dată pe zi! (gelul anti acnee este foarte puternic și de aceea dacă vei folosi o cantitate mare și de mai multe ori pe zi ți se va usca fața rău și vei face răni foarte nașpa) după câteva zile de folosire dacă observi că ți se usucă fața te poți da cu Keracnyl (e de la Ducray), e un gel ce purifică fața, o face mult mai ok.
Aveam 4-5 coșuri pe frunte iar cu aceste geluri // creme în 6 zile am scăpat de coșuri, nu se mai vedea nici o urmă de coșuri dar eu foloseam gelul anti acneic o dată la două zile, așa îmi recomandase dermatologul.

| Arimoshi a răspuns:

Zineryt

| CristinaEmma a răspuns:

Lamaia, bicarbonatul de sodiu, usturoiul, coaja de banana si aloe vera te pot ajuta. Mananca mai putin gras sau chiar sanatos, bea apa, evita alcolul etc. Vei scapa de acnee, iar de esti adolescent/a e ceva normal
Dupa parerea mea lamaia e un remediu bun si natural. Tamponezi cu un servetel normal ziama de lamaie pe partea afectata inainte de culcare, iar dimineata te clatesti, apoi poti sta 2minute cu putina miere pentru a te hidrata sau crema hidratanta.
In caz de nu se ameleoreaza, viziteaza un doctor dermatolog.