| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Remedii naturiste pentru cearcane?
Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Elly213 a răspuns:

Nu-ti pune cartofi pe ochi..am auzit ca afecteaza vederea si nu cred ca iti doresti asta.Cearcane..am si eu si din nefericire le mostenesc.Incearca sa dormi cat mai mult dar stiu si eu foarte bine ca daca mai esti in scoala ai programul foarte incarcat.Eu una m-am cam obisnuit cu ideea ca sunt acolo.Vin la pachet. Dar incearca cu felii de castraveti aplicate pe zona afectata. pune feliile in frigider si dupa lasa-le cam 5-10 min.

Succes!

9 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Http://www.ziare.com/articole/cearcane+remedii+naturale
Aici gasesti mai multe raspunsuri.
Bafta!

| EmaS a răspuns:

Incearca cu ulei de migdale dulci. Aplica uleiul in fiecare dimineata pe tenul curat, fie cu varfurile degetelor, fie cu un disc demachiant si intinde-l prin miscari circulare. Spre deosebire de uleiul de masline, care aplicat pe fata, lasa o pelicula nu tocmai placuta, iar mirosul lui te duce cu gandul la salate si alte mancaruri, uleiul de migdale este absorbit in totalitate de piele, are un miros placut si este recomandat pentru toate tipurile de ten, chiar si pentru cel gras pentru ca aspectul lucios al uleiului de migdale dipsare in maxim o ora.

| KodrutZ a răspuns:

Somn cit mai mult, dar cu trezirea inainte de rasaritul soarelui.

| Roses a răspuns:

Pune-ti o lingura rece pe ochi.( Stiu ca suna ciudat, dar nu stiu unde am citit asta) happy

| EmaS a răspuns (pentru Roses):

La fel poate sa isi puna felii de castravete sau lamaie, ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odihna, adica mai mult somn. Mai mult, presupunind ca nu oferi organismului nici minimul necesar, din moment ce ai cearcane.

| Ciocolataaaa a răspuns:

Pliculete de ceai folosite puse fierbinti pe ochi sau castraveti/cartofi happy

| iloveyou18 a răspuns:

Sincer si eu am aceias problema! Incearca cu felii de cartofi sau cu un disch demachiat inmuiat in zeama de la cartofi, feli de castraveti, pliculete de ceai de musetel sau tei! Sper ca te-am ajutat! P.S. Ai mare grija la feliile de cartofi si la dischul demanchiant cu zeama de la ei ca iti pot afecta vederea. Ai grija sa nu iti intre nici macar un sptrop in ochi :*

| MargaDulcika a răspuns:

Felie de castravete pusa pe ochi