| W a întrebat:

Revin cu o intrebare despre parul meu :]. La cate zile este normal sa-mi spal parul [avand in vedere ca se ingrasa in 3-4 zile ^^]? Voi la cat timp va spalati parul? Si... de ce nu este bine sa-l spal des [3 oi pe saptamana] sau rar [o data pe saptamana]? Cel mai bun raspuns are funda

Răspuns Câştigător
| den_4336 a răspuns:

Nu e bine sa-l speli foarte des.Normal e sa-l speli de 2-3 ori pe saptamana.Eu il spal din doua in doua zile deoarece de ingrasa foarte repede. Daca vrei sa iti straluceasca parul date cu miere cu ou si iaurt si in acelasi timp iti si creste mai repede.Bafta!

15 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Eu il spal din 2 in 2 zile. altfel se ingrasa si nu arata tocmai frumos.

| ºPishcotº a răspuns:

Din 2 in 2 zile.si e foarte sanatos.sa-l speli:X.

| miauu a răspuns:

Eu am spal in fiecare zii si nu are nimic

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Eu ma spal la 4-5 zile.cand se ingrasa... daca il speli maid es, se va ingrasa si mai repede... iar daca il speri prea rar. dauneaza parului. e ca si cum nu ai face dus o saptamana I don't want to see

| Buttercup30 a răspuns:

Pai bine e la 4 pentru ca cu cat il pseli mai des cu atat se ingrasa mai repede.eu mi-l spal la 5 zile.si il las desfacut primele 3 zile si dupa aia il tin prins 3.[nu mi se ingrasa

| MeGhosta a răspuns:

Eu mil spal din 3 in 3 zile big grin findca mi se face la fel "se ingrasa"x_x

| Wanderer a răspuns:

Parul tau necesita spalare ori de cate ori se simte nevoia pentru ca el sa fie curat. Nu exista o regula, un interval prestabilit. Este bine sa intarzii aceasta spalare, cel putin sa nu devina zilnica, pentru a nu supraexcita glandele producatoare de sebum de pe pielea capului. Samponul tau ar fi bine sa te asiguri ca nu este unul pentru par gras sau pentru volum, pentru ca, in acest caz, folosit foarte des, ar agresa parul si ti-as recomanda unul cu un factor de degresare foarte mic.

Este adevarat ca orice produs folosit indelung pe piele nu mai are acelasi efect deoarece pielea se imunizeaza la actiunea acestuia si ar fi bine sa alternezi sampoanele. Succes!

| Simyx a răspuns:

Bunahappy! Eu cand eram putin mai mica nu aveam probleme, puteam sa stau fara sa ma spal(pe par) si 3 saptamani. Dar acum mi-l spal o data pe sapamana, si nu am probleme, folosesc head&shoulders, si nu am probleme. dar ca sa-ti dau un exemplu de ce nu e bine sa-l speli des, am o verisoara care s-a spalat prea des si acum trebuie sa o faca la2-3 zile, altfel i se ingrasa foarte tare si arata super oribilsad, sper ca te-am ajutatwinking.

| PedoBearIsHereBitches a răspuns:

Sincer eu nu stiu ce sa mai fac cu parul meu.,

azi il spal, maine e asa si asa iar a treia zi e oribil de murdar.

deci din 3 in 3 zile il spal eustraight face

| alexandra_6462 a răspuns:

Sunt raspunsuri din pareri personale dar daca vrei parerea unu expert asculta la mine.parul daca il obisnuiesti sa il speli la o saptamana se va unge in 4 zile, parul care il speli la 2 zile se va unge imediat dupa spalare, un par sanatos se spala la 2 saptanani dar sa fim seriosi una din 200 de femei are un par sanatos daca e bine intretinut. Sa iti explic cand este parul uns ragacina este de asemenea forte alunecoasa si la pieptanare se smulge mai usor de aceea este bine sa te speli, eu iti recomand sa te speli la 3, 4 zile iti va face bine la cresterea lui si nu risti sa il smulgi, atuni cand te speli pe cap stai mult cu capul in apa sa inmoi radacina pentru nu a fi nevoita sa freci foarte tare redacina cu sampon, aplica samponul si apoi maseaza capul usor sa iti stimulezi si circulatia sangelui dar sa nu exagerezi pentru ca vei stimula si glandele ce secreta grasime si asta va duce la ingrasarea lui. Trebuie sa iti mai spun ceva sa te speli intodeuna cu buricele degetelor si daca pui balsam pe par sa nu aplici la radacina ca si asta este unu din factori care cauzeaza ungerea. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se ingrasa la 3-4 zile? pai asta e bine! Normal ar fi sa iti speli parul de fiecare data cand e murdar. Dar pentru sanatatea parului tau, incearca totusi sa nu o faci prea des, sau zilnic, pentru ca asa stimulezi producerea de si mai mult sebumm. O data la 3-4 zile cred ca e perfect (evident, daca se poate, caci daca parul tau se ingrasa dupa o zi, nu prea ai cum sta 4 zile)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din 3 în 3 zile. Mi se pare normal; aşa cum tenul are nevoie de curăţare zilnică pentru îndepărtarea prafului şi bacteriilor, aşa are nevoie şi scalpul de tratament.

| 4ndreea a răspuns:

Eu il spal la 2 zile, maxim 3...si mie mi se ingrasa repede

| Karinna1 a răspuns:

Eu mil spal tot la 3 4 zile cand vad ca numimai sta nici cumbig grin parul trebuir spalat oridecate ori e nevoie

| TheyCallMeMeredith a răspuns:

Sincer, eu sunt la varsta in care parul meu se ingrasa foarte repede, chiar in 2-3 zile. Am incercat diferite produse dar nu au ajutat. Il spal la fiecare 3 zile de aproape un an si nu observ nicio schimbare la el, in sensul ca nu este mai slabit decat inainte.