| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Saptamana viitoare plec la mare si trebuie sa imi vina menstruatia. Este ok daca aplic absorbante always de noapte pe o pereche de chiloti apoi iau slipul peste? Aleg sa nu folosesc ob. Help

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Alea de noapte sunt cam huge, mai bine pune absorbant normal always peste chiloti si dupa aia slipul peste. Evident, nu te bagi in mare decat pana la genunchi sa te racoresti un pic daca simti nevoia. Ia chilotul un pic mai subtirel si slipul sa acopere perfect ca sa nu se vada urat.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Nu ştiu cum ar putea un slip să acopere cu totul nişte chiloţi.Şi dacă i-ar acoperi, să zicem, la orice mişcare ar putea ieşi la iveală atât chiloţii, cât şi aripioarele absorbantului.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma refer la chiloti grosi de bumbac gogosari style laughing ci ceva mai subtire si un slip pe masura cu talie mai inaltawinking nu are cum sa se vada in conditiile astea totusi.

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Aşa s-ar putea să meargă. Poate încearcă şi ea să vadă dacă e ok sau nu.Eu mă gândeam la nişte pantaloni scurţi negrii ca şi ăştia din clip, dar cred că tot ar fi bine să renunţe la absorbantele cu aripioare sau dacă au, să le taie :
https://www.google.com/......https?/url

| Adelyna06 a răspuns (pentru Andreeush):

Nu am cum sa nu folosesc abs de noapte. Eu si acasa folosesc din astea. Efectiv is balta

| Adelyna06 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am incercat si ii acopera
Nu, nu ies chilotii si aripioarele

| anonim_4396 explică (pentru Adelyna06):

Dacă zici tu că merge şi totul e ok, atunci e bine.

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cât timp nu te bagi în apă merge

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să folosești ob altfel te complici prea mult și poate te faci și de rușine în fața celorlalți.

| Justme1997 a răspuns:

Nu, nu, daca esti încăpățânată stai pe uscat. Nu ai cum sa intri in apa cu chiloți si absorant. Alege sa stai acas laughing

| Adelyna06 a răspuns (pentru Justme1997):

happy nu am cum

| Adelyna06 a răspuns (pentru Justme1997):

Nu intru in apa happy stau sa ma bronzez
Si de stat acasa nu am cum

| Justme1997 a răspuns (pentru Adelyna06):

Eu nu inteleg de ce sa iti este frica de un ob? Este ok si pentru virgine, nu merita sa irosesti vacanta

| Justme1997 a răspuns (pentru Adelyna06):

Eu tot is curioasa de ce nu ob? Adica am mai multe prietene care zic nu din start.

| Adelyna06 a răspuns (pentru Justme1997):

Deoarece chiar daca sunt mini exista riscul de a rupe himenul.

| Justme1997 a răspuns (pentru Adelyna06):

Pot fi folosite de către virgine
Da, în principiu, poţi utiliza un tampon intern încă de la prima menstruaţie. Himenul este un pliu de piele natural care înconjoară orificiul vaginului. Acesta are o deschidere şi, până la momentul în care intervine prima menstruaţie, himenul este, în general, suficient de flexibil pentru a vă permite să-l utilizaţi fără niciun fel de probleme.
(de pe site oficial)

| yourbabygirl45 a răspuns:

Ar fi mai ok cu absorbante normale de zi, dar in rest e ok

| Adelyna06 a răspuns (pentru yourbabygirl45):

Nu pot folosi de zi