| bombonica22 a întrebat:

Acum o saptamana m-am vopsit pentru prima data o nuanta de blond, dar nu foarte deschis. Eu am parul saten mediu, as dori maine sa ma vopsesc din nou ca sa ies un blond inchis si m-am gandit sa iau cea mai deschisa nuanta de blond si sa o aplic timp de o ora tinand cont ca acum parul meu este mult mai deschis, are o culoare aluna deoarece nu s-a prins blondul, nici nu avea cum. Intrebarea mea este cum pot ajunge un blond mai rece fara sa ma decolorez? E ok sa incerc cu cea mai deschisa culoare de blond. As vrea aceasta culoare, o idee mai inchisa: http://extensiiparonline.ro/......x500_0.jpg

1 răspuns:
| Alex_Cosmin_1994 a răspuns:

Buna. Eu ti-as recomanda sa nu te grabesti cu vopsitul in urmatoarea saptamana daca ai spus ca te-ai vopsit acum o saptamana. Trebuie sa existe o pauza de cateva saptamani chiar o luna si ceva intre vopsiri ca sa nu arzi parul. Eu am parul saten inchis, am dat cu blond si mi-a prins imediat, culoarea dorita. Am folosit de la Kendra, Coverline. Este vopsea profesionala si foarte buna, 22 de lei tubul. Am folosit 2 tuburi pentru ca am parul foarte lung.