| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara. Am o intrebare pentru fete. Voi cand va spalati pe cap folositit si placa pentru a coafa parul? Asta mereu? Eu am inceput sa folosesc placa mai des, cam de fiecare data cand mi-l spal, pentru ca arata muult mai bine intins cu placa. Credeti ca mi se va arde parul daca tot o folosesc asa? Voi cum faceti sa va aranjati parul?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal că ți se arde dacă o folosești constant laughing folosește măcar protecție termică și încearcă să faci doar pe vârfuri că măcar alea le tunzi regulat.
eu o folosesc rar când chiar nu-mi stă păru și crede-mă că al meu uneori e dezastru, e o combinație între drept și ondulat și uneori stă dubios rău da încerc să-l aranjez din perie (normală) sau să dau formă buclelor cu mâna și atunci nu le mai piaptăn

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu il usuc putin cu feonul si apoi folosesc p perie rotunda si il las sa stea asa cum e el. De obicei se onduleaza usor la varfuri dar nu stau sa imi bat capul cu intinsul parului. Daca vrei sa stea mai drept folosesc un balsam de par cu ulei de cocos si cateva picaturi de ulei de migdale dulci. Daca folosesti placa atat de des, sigur o sa iti strici firele de par. Poti sa le dai si cu protectie termica, tot o sa iti arzi parul in felul asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu mai folosesti placa deloc, fiindca arde parul, indiferent ca o folosesti putin sau mult.
Noi ne aranjam parul cat mai natural, fara placa sau ondulatoare electrice.

| alina2k18 a răspuns:

M-am facut cu placa in 99% din timp dupa spalarewinking peste 10 ani laughing
Dar... eu am firul de par f gros, rezistent si il si ingrijesc f bine.
De peste 1 an de zile nu am mai folosit finally, parul arata la fel.
Cum fac sa il aranjez fara caldura? Pai ori il impletesc in 2 codite stranse ca sa am niste beach waves dragute, ori il fac asa rasucit intr-un coc ca sa nu mai stea f umflat si cu volum si cand il desfac dupa o noapte arata semi coafat.
Gasesti pe ytb metode.
Pentru mine peria rotativa nu e o solutie, am parul prea lung ca sa rezist sa ma chinuiesc o ora la fiecare spalare sa il pot coafa cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Placa folosită des iti va distruge părul. Am nenumărate prietene care au pățit asta.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Daca ai o placa cu placi ceramice sau turmalina e ok.Foloseste si un spray de protectie termica.Eu am Syoss Keratin.Merge si Nivea Hairmilk(chiar are mai multe beneficii).

| ClatitaCuMiere a răspuns:

Eu folosesc un spray cu protectie termica, si il indrept tot dupa ce il spal si il usuc.