| Reiki a întrebat:

As dori sa-mi spuneti cum se pot prepara, in casa, cremele pentru diferite afectiuni,care este baza acestora. Ma intereseaza,in mod special, sa prepar o crema anticelulitica. Multumesc anticipat pentru raspuns.

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Iti recomand pentru modul simplu in care explica despre creme:
http://www.alvalia.ro/wordpress/?p=677
sau
http://www.topmodafemei.ro/viewtopic.php?f=32&t=124
Uite reteta mea personala: 2 linguri ceai verde, 2 linguri sare de mare, 2 linguri cafea, 6 linguri ulei masline se amesteca intr-un bol de portelan special pentru tratamentele tale cosmetice si se freaca energic timp de 10 minute. Este un tratament care-ti reuseste daca timp de 10 minute nu incetinesti ritmul de masaj. Apoi faci o baita in care iei un saculet pe care ti-l cosi dintr-un tricou vechi de bumbac si pui in el fulgi de ovaz. Stai in apa cam 10 minute pentru ca pielea sa se catifeleze si sa se hidrateze bine, ca tratamentul cu sare, cafea, ceai verde este puternic exfoliant.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat