| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara, de cam o lună îmi cade părul foarte rău. Ce-i drept folosesc placa, dar doar o singura data pe sapt sau de 2 ori, dar folosesc si protectie termica si imi dau cu ulei hidratant după ce mă fac cu placa. Folosesc masca pentru hidratare de 2 ori pe săptămână. Mă gândeam să îmi achiziționez un șampon sau balsam sau un tratament pentru căderea părului. Deci întrebarea mea este: CE POT FOLOSI PENTRU CĂDEREA PĂRULUI ȘI SĂ FUNCȚIONEZE? POATE UN ȘAMPON SAU TRATAMENT SAU CEVA DE LA FARMACIE SAU O MASCĂ SAU UN SER CEVA.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti cade parul, in urma folosirii intense a placii de par, inseamna ca este deja ars si nu mai ai ce sa-i faci.
Din pacate, nici un sampon, masca, crema ori tratament nu vor putea repara un par deja aras, fiind recomandata o ultima solutie: foarfeca, ca sa-l elimini.

| alina2k18 a răspuns:

Parul cade la schimbarea anotimpurilor.
Prietena mea foloseste Dercos-Vichy energizant de vreo 2ani de zile si e f multumita. La samponarea nr 2 tii 2-3minute spuma pe scalp si dupa clatesti.
Fii si gentila cand speli parul, nu freca scalpul cu unghiile sau parul ca pe rufewinking
Perie parul de jos in sus pana il descurci gen incepi sa descurci 5cm si tot urci si dupa perii normal. Recomand perie Tangle Teezer, e minunata.
Fa-ti si masaj capilar cu capul in jos gen.

| Katoky a răspuns:

Hello!
Fiecare persoană are scalpul, firul de păr diferite. Ceea ce funcționează la mine de exemplu poate nu funcționează la tine, mai ales când vine vorba de produse pentru căderea părului, care ca să fie eficiente evident că au un preț mai ridicat. Sfatul meu e să te programezi la un dermatolog care o să îți recomande în urma unei consultații ce produse o să fie eficiente pentru tine, măcar așa ști că ai o părere a cuiva specializat și nici nu riști să arunci cu banii după produse care par minune.