| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, de profesie sunt manichiurista, am o clienta care vine mereu la 3 saptamani dar mereu vine cu fata ei de 1 an si 8 luni! Are cu cine sa o lase dar o ia mereu cu ea! De cate ori vine imi umbla prin lucruri, imi ia bibelourile din mobila iar ma-sa nu ii zice nimic, rade si pe deasupra nu ma lasa nici sa imi fac treaba ca sa termin mai repede pentru a nu incurca celelalte cliente! De data asta i-am spus ca nu o mai primesc din motivul ca nu se vine cu un copil mic dupa ea iar al 2 lea ca e nesimtita maxim cand ma pune pe mine sa astept ca sa fumeze sau sa raspunda la telefon! Tot ea s-a suparat iar eu avand nervi am uitat sa ii cer bani iar ea a zis ca o sa mi-i aduca, dar observ ca face pe proasta! Gresesc eu cu ceva? Pe langa asta a mai avut aceste nesimtiri si cu faptul ca se programeaza, dupa nu mai vine apoi iar se razgandeste si pana la urma intarzie cu cate 1, 2 ore!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce o mai primești?

| darrio2007 a răspuns:

Nu o mai primi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O refuzi total și ai terminat cu ea.

| Bizon95 a răspuns:

NU esti obligata sa prestezi servicii nimanui, in nici un fel
tipa te deranjeaza, NU AI NICI O OBLIGATIE sa o mai primesti

| Demidol a răspuns:

Iata un exemplu edificator de lipsa de educatie. La mama in primul rand. Si evident, nu stie nici cum sa-si educe fiica.
Nu esti obligata sa o primesti. Doar daca nu ai nevoie de bani. Ai motive arhisuficiente sa nu o mai primesti. Apropo de bibelouri, tu faci asta la tine acasa? Sper ca ai autorizatie. Ca altfel, clienta s-ar putea razbuna sa-ti faca o reclamatie.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu cred că e o clientă prea dificilă. Nu ești obligată să o suporți.

| LikeForMe123 a răspuns:

Ia-o la injuraturi

| BlueLagoon97 a răspuns:

Intarzieri 1-2 ore? De ce trebuie sa sufere celelalte cliente din cauza unei astfel de specimen? Alege-ti clientii, lucreaza cu oameni care au bun simt si care te respecta.