| Heiloo a întrebat:

Buna seara, ma poate ajuta cineva in legatura cu un colet de la h&m? Am facut o comanda la ei dar pe o adresa de e-mail gresita si am sunat sa anulez comanda, tipul a zis ca a anulato si comanda nu imi mai aparea pe cont ...astazi am verificat din nou si imi arata ca comanda este expediata fara sa confirm nimic, nici contul, nici comanda...am sunat din nou si baitul care mi-a raspuns pur si simplu radea si spunea ca daca nu vreau sa refuz comanda. Pot sa fac asta? Cum as putea refuza comanda? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ce importanta are de pe ce cont de email ai facut comanda, oricum ea va fi trimisa la adresa pe care ai mentionat-o in comanda, destinata celui pe care l-ai specificat in comanda.

Cat priveste incompetenta, sau rautatea celor de la magazia de distributie, poti intra pe site-ul lor si poti face reclamatie. Ideea este sa stii macar cum ii cheama, sau s amentionezi, data si ora acnd ai sunat, pentru ca se poate afla cine era in tura respectiva, la acea ora.

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Adică pur și simplu să nu ridici coletul.

| Anastacorndeunicorn a răspuns:

Nu contează adresa de mail ...trb doar sa ai adresa de la casa ta corecta și cat despre luare în batjocura a celor de la magazie sau celor care ti-o livrează poți întrăspunde foarte ușor pe site-ul lor și sa le dai raport.

| Nina111000 a răspuns:

De obicei curierul te suna si te anunta cand este in zona si trebuie sa ajunga, e-mailul nu prea are importanta daca l-ai scris gresit nu este nici o problema.Asteapta sa te sune curierul, in caz ca nu mai vrei comanda incearca pe site daca ai cont.