| manuela135 a întrebat:

sunt foarte dezamagita de mine.am facut un curs de stilist protezist de unghii dar nu ma descurc..pe 12martie ar trebui sa examenul.CE as putea face? dati mi un sfat va rog

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sunt 1335688 tutoriale pe Youtube, uita-te la ele ca sa mai prinzi ceva. Apoi exerseaza mai mult, ori pe unghiile tale, ori pe unghii din plastic si o sa te perfectionezi.

| AlexCristi97 a răspuns:

Pana pe 12 martie mai e destul de mult timp. Exerseaza zilnic, ca doar nu te asteptai sa mergi cateva ore pe saptamana la curs si sa devii specialista. Sunt baiat deci nu stiu cum functioneaza cu unghiile, dar sigur poti improviza si exersa sa pictezi pe ceva mai ieftin. Banuiesc ca la asta nu te descurci, nu? Sau vorbeste cu profesoara de la curs despre partile la care nu te descurci si iti va spune ea ce sa faci. De asemenea gasesti sigur pe YT tutoriale, poate faci ceva gresit de nu iti iese.

| RoxanaMakeupArtist a răspuns:

Ai destul timp sa mai studiezi pana atunci. Cel mai important lucru este sa exersezi pentru ca doar asa o sa te obisnuiesti. Daca nu intelegi anumite lucruri, intreaba coordonatorul cursului, va sti sa-ti raspunda.

| Miller_Ali_1993 a răspuns:

Cauta-ti o alta meserie daca esti praf la asta.