| Username272 a întrebat:

Buna seara TPU, am o problema, o sa dau funda, în zona intimă am firul de par foarte gros si de fiecare dată când mă epilez mă tai foarte rau si de multe ori, imi puteti spune ce ar trebui sa fac? Si ce creme folositi pentru iritatie

Răspuns Câştigător
| Patronu1 a răspuns:

Poți folosi crema de ras sau o masina mai fina (cu mai multe lame), dacă nici asa nu merge, faci cum a zis colegul meu de încredere și folosești o mașină de bărbierit electrica. Numai sa nu uiți și sa o folosești pe fata după aia ca îți cresc pulle pe fata. Bafta!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-ti cumperi o masina de tuns electrica cu care sa-ti scurtezi pilozitatea si asa scapi si de iritatie si de ranile provocate de lama. big grin

| Bizon95 a răspuns:

Depilare permanenta la dermatolog, sau depilare semi-permanenta cu aparat cu lumina (sau laser) nu sunt asa de scumpe aparatele si se gasesc la magazin, insa ambele au ca problema, din cate am inteles, ca trebuie sa ai firul negru, totusi, daca il ai negru, atunci solutia asta ar distruge radacina parului

iti iei inima in dinti si faci depilare cu ceara si apoi o mentii cu un depilator electric, care smulge firul de par... intr-adevar prima oara doare, dar apoi devine tot mai usor, iar refacerea firului e foarte lenta

ultima, depilare cu crema, nu stiu nici o crema, in plus am inteles ca e o probabilitate mare de reactie alergica, asa ca ia pe rand fiecare tip de crema si fa test mai intai, fa o singura pata nu prea mare pe piele si vezi daca o tolerezi, apoi da mai mult si vezi si atunci, altfel, mai ales in zone intime, daca ai reactie alergica o sa suferi de o sa ajungi la urgente