| SimilarToRain a întrebat:

Buna seara, TPU! :)
Am parul roscat, obtinut dupa ce l-am decolorat de 2 ori si dupa ce l-am vopsit de nenumarate ori. Dar m-am saturat de culoarea asta, o am de 2 ani, si as vrea sa am parul saten deschis:

http://24.media.tumblr.com/......o1_400.jpg

Ar trebui sa ma decolorez iar ca sa obtin nuanta asta? Sau imi puteti recomanda o vopsea buna care sa prinda? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Trebuie decolorat. apoi il poti vopsi cu l'oreal sau palette.:*

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ar trebui sa te decolorezi, e practic imposibil sa obtii saten deschis fara sa-ti ramana nuante de roscat in par, orice vopsea ai folosi.

| SimilarToRain explică (pentru Bondarel99):

As vrea sa ma decolorez + vopsesc la coafor, oare costa mai mult de 200 lei?

| Bondarel99 a răspuns (pentru SimilarToRain):

Da

| Dianatips a răspuns:

Vaaai nu crying In aceeasi situatie am fost si eu, si dupa 2! decolorari am reusit sa scot pigmentul roscat din firul de par, m-am vopsit saten deschis dar in 2 saptamani a fost saten cu tente aurii deci vei avea de parcurs o calatorie lunga laughing

| SimilarToRain explică (pentru Dianatips):

Cred ca ar fi mai usor sa ma rad in cap laughing

| Dianatips a răspuns (pentru SimilarToRain):

Eu m-am dat batuta in a obtine acel saten deschis usor cenusiu, si m-am vopsit ciocolatiu laughing

| tzus a răspuns:

Tot ai sa ia nuante de rosu in par. dupa cel vopsesti de multe ori ar sa-ti iasa cum vrei. nu-l decolora mereu ai sa-ti arzi parul mai ales cu oxidant de 12 % ( coafeza)

| SimilarToRain explică (pentru tzus):

L-am decolorat cu oxidant de 9% pana acum

| tzus a răspuns (pentru SimilarToRain):

E bun asa..ala de 12 % arde tare parul. sper sa-ti iasa culoarea aia

| frumusica19 a răspuns:

Poti sa nu te decolorezi doar daca accepti sa ai si nuante de roscat pe saten. Dar o sa stee super. Dar fa ce vrei si nu trebuie sa ne asculti sfaturila (ca vopse ie de aia spuma de la Elseve)

| amadela a răspuns:

Eu zic ca trebuie decolorat, sunt multe sanse ca vopseaua sa nu prinda... si mai bine te decolorezi decat sa te chinui degeaba