| Marialy a întrebat:

Buna seara TPU! Ce metode stiti de a-mi aranja parul, adica sa fac bucle? Fara placa si ondulator. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| callie2 a răspuns:

Te impletesti seara si dimineata ii dai drumul.
sau daca ai par mai lung iti faci un coc in vful capului iar dimineata o sa ai niste onduleuri lejere.

6 răspunsuri:
| Marialy explică:

Amandoua ati scris despre acelasi lucru. Daca una dintre voi mai scrie despre altceva o sa ii dau funda. Cu cat mai multe idei cu atat mai bine!winking

| Marialy explică (pentru Pufi1999):

Amandoua ati scris despre acelasi lucru. Daca una dintre voi mai scrie despre altceva (in afara de bigudiuri) o sa ii dau funda. Cu cat mai multe idei cu atat mai bine!winking

| Pufi1999 a răspuns (pentru Marialy):

Pai nu mai am idei foarte bune
Eu il mai dau cu spuma si apoi il impletesc in cozi mari si iese frumos.

| Bebyta09 a răspuns:

Ti-l poti face bucle cu ajutorul hartiei!
dupa ce iti faci baie la cap til usuci putin nu mult, iar dupa aceea iti iei cate o suvita si o infasori pe hartie iar dupa aceea iei ambele capete si le faci nod, asa iti faci la tot capul, dupa ce termini te usuci cu feonul (mai repede) sau lasandul sa se usuce el (dureaza mai mult)... dupa ce vezi ca s-a uscat bine bine incepi si desnozi nodurile si ai sa vz ce bucle frumoase ai sa ai! e incercat si e soooperb. fundita?

| Marialy explică (pentru Bebyta09):

Amandoua ati scris despre acelasi lucru. Daca una dintre voi mai scrie despre altceva (dar nu cu bigudiuri) o sa ii dau funda. Cu cat mai multe idei cu atat mai bine!winking