Întrebare recomandată | Imgonnakillyou a întrebat:

Buna seara, TPU! Cum imi pot albi dintii natural?

Răspuns Câştigător
| alexwahl a răspuns:

Sa nu folosesti bicarbonat de sodiu! Sa nu folosesti pasta de dinti pe care scrie "EXTRA WHITE"! Si eu am folosit, iar dentistul mi le-a interzis pentru ca mi s-a subtiat smaltul dintiilor. Pe dinti nu trebuie sa te speli de 3 ori pe zi, de 2 ori ajunge. Foloseste pasta simpla, ata dentara si apa de gura. Nu consuma sucuri, dulciuri si zahar. Mananca zilnic un mar. Daca ai posibilitatea sa iti cumperi o perie de dinti electrica, ar fi ideal.Cu metodele taranului, doar iti strici dintii.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te speli pe ei de cel puţin doua ori pe zi.

| Iunix a răspuns:

Adn

| Nevroza a răspuns:

Cu var lavabil

| Georgiii2000 a răspuns:

Spalate cu bicarbonat de sodiu. fie doar cu bicarbonat fie amesteci pasta de dinti cu bicarbonat. insa nu zilnic deoarece iti senzibilizeaza gingiile si dinti... de 2 3 ori pe saptamana e suficient si in cateva saptamani vei vede rezultate. cauta pe google sa vezi ca chiar functioneaza, multi il recomanda.

| Ilinquee a răspuns:

Mănâncă multe mers zilnic si spală te pe dinti de 3 ori pe zi

| Wolfnight218 a răspuns:

Iti recomand sa te speli cu bicarbonat pentru a avea dinti sănătoși, frumos si curați PS: nu te spăla in fiecare zi cu bicarbonat, spălate o data la 2-3 zile