| MetalHead04 a întrebat:

Buna seara TPU,firele mele de par sunt subtiri, cum sa-l fac mai gros si mai des?puppy dog eyes Fundita.

Răspuns Câştigător
| corinutz07 a răspuns:

Sa stii ca se poate sa iti regenerezi paurul, eu am avut aceeasi problema pina cind am inceput sa imi hidratez parul nu cu chestii de la piata care spune ca face totul pentru parul tau pentru ca sa stii ca chestiile chimice nu o sa ajute ci cu masti din uleiuri hidratante naturale. Poate pare incredibil dar uleiul de masline mixat cu cel din ricin iti face un par de invidiat.Aceasta masca se aplica atit pe radacini cit si pe lungimea parului. Daca doresti sa o incerci te asigur ca te va ajuta. Uite aici o reteta di uleiuri naturale pentru regenerarea si intarire firului de par http://www.youtube.com/watch?v=sU1xiB2Idv8,dar se poate face masca doar cu ulei de masline

| MetalHead04 explică (pentru corinutz07):

O da, mersi, l-am mai reparat.

7 răspunsuri:
| Nutemaiholba a răspuns:

Sampon Schauma.

| Kriss96 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Iti zic din experienta proprie. Si eu am probleme cu parul. Sampoanele in niciun caz nu te vor ajuta. Au atatea chimicale ca mai rau iti distrug parul. Cred ca se comercializeaza diverse produse pentru intarirea firului de par, dar sunt numai minciuni. Adevarul e ca nu ai ce face. Asa este parul tau. Si il ai toata viata asa cum te nasti cu el.

| MetalHead04 explică (pentru Kriss96):

Nu m-am nascut asa cu el, il aveam des, gros si frumos, pana am inceput cu placa si vopsiri peste vopsiri, vreau sa-l regenerez intr-un fel.

| Kriss96 a răspuns (pentru MetalHead04):

Ce sa mai regenerezi acum? Mama se vopseste de 15 ani a incercat chiar si cele mai scumpe sampoane/solutii pentru regenerare si tot uscat il are. Norocul ei este ca a avut parul foarte des si nu are probleme cu el nici acum. Dar orice ai incerca nu o sa se regenereze, fie ca vorbim de par uscat, fie ca vorbim de intarirea firului de par. Daca ar fi asa usor toata lumea s-ar vopsi. Nu si-ar mai face nimeni griji pentru arderea parului. Din pacate singurul lucru pe care il poti face este sa incetezi cu placa si vopsit. S-ar putea sa se regeneze singur cand iti creste. Si cel mai bine tunde-l des. Mai ales varfurile. Macar la doua luni sa le scurtezi. Si cam la 6 luni scurteaza-ti parul. In procesul de crestere e posibil sa se intareasca firele.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Parul se regenereaza greu sa stii. Mai bine te duci la un salon de infrumusetare. :*

| minonAA a răspuns:

Fa-ti masti cu ulei de ricin, galbenus de ou si miere. Pe mine m-a ajutat