| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! M-am gandit sa ma vopsesc (de data asta cu vopsea, inainte am folosit nuantator), si as vrea niste sfaturi pentru a pastra culoarea cat mai mult, ma puteti ajuta? Cam de cate ori ar trebui sa ma spal pe par pe saptamana, ce sampon/balsam sa folosesc etc. Ultima data mi s-a dus culoarea dupa vreo 2 luni (cu nuantatorul), cu vopsea am auzit ca tine mai mult, daca am grija.

Dau funda happy.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!

Si eu m-am vopsit zilele trecute la coafor (cu vopseaua mea) Am duc o vopsea (Casting sublime mousse, vopsea spuma), M-am facut castaniu.
Mi-a iesit bine, mai ales ca m-a tuns, ma simt asa bine in pielea mea acum. peste 3 saptamani o sa ma vopesesc iar cu casting creme gloss, vopsea fara amoniac, aceiasi nuanta.o sa merg tot la salon. e cel mai bine!

Dupa 3 zile m-am spalat (joi m-a vopsit), duminica m-am spalat cu samponul Elvive (in romanai elseve) pe rusu, pentru par vopsit, balsam Fructis pentru par cret si uscat (al meu e doa rputin ondulat), dupa care am folosit un ulei de par de la garnier fructis.

Coafeza mi-a recomandat sa dupa prima vopsire sa nu ma spal pe cap cel putin 2 zile, iti recomand acelasi lucru.
Daca vrei sa ai culoarea "vie" mai mult timp spala-te doar de 2 ori pe saptamana cu o gama de produse pentru par vopsit.
RECOMAND ELSEVE PE ROSU!

sa nu uiti sa folosesti la fiecare spalare un balsam sau o masca intens hidratanta si sa o lasi mult timp.

Uleiul de par il recomand.
pa-pa

| irbis96 a răspuns:

Presupun ca depinde de culoare- daca vrei roscat spre exemplu se va duce super repede indiferent de ce faci.

Eu ma spal de 2 ori pe saptamana cu sampon pentru par vopsit de la Garnier si aplic o masca odata pe saptamana. Nu sta mult in soare- sau daca o faci, acoperati capul~