| tonyc7 a întrebat:

Buna seara, TPU. Te faci de ras daca atunci cand vorbesti cu cineva (sau daca esti surprins razand intr-o poza) apari cu putina negreala vizibila pe dinti? happy Sau, din contra, nu e nimic jenant in asta, fiind o chestie comuna la multa lume?

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu ce e negreala, mie mult mai inestetic mi se par dintii galbeni aia imi par inestetici

| Drimmero a răspuns:

Dintii sunt mai estetici decat par, mai ales ca devin imediat vizibili cand radem sau vorbim. Orice pata pe incisivi in special se observa imediat si arata ca un contrast. Daca apari cu dintii murdari sau cu pete pe ei vei fi catalogat drept un nespalat, un ''jegos'', deci trebuie sa ai grija mai intai de dinti cand iesi din casa, apoi de celelalte chestii. Niste dinti curati si sanatosi iti dau alta incredere de sine, pentru mine dintii sunt cei mai social compotent al unui om, daca vrei sa arati impecabil mai intai lucreaza la dantura.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

" putina negreala vizibila pe dinti"

Ca atunci când mănânci un covrig cu mac? Eh, oricui i se poate intâmpla.

In ce priveste foto, mai ales dacă e de grup, ei lasă, că nu se uită nimeni, fix la dinții tăi!

| Vântulalb a răspuns:

O chestie comuna?
Multi nespalati in jurul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să fim sinceri, trebuie să ne îngrijim, să avem grijă de igiena noastră. O carie vizibilă sau dinții galbeni întotdeauna vor fi un minus mare de tot

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

" O carie vizibilă sau dinții galbeni întotdeauna vor fi un minus mare"

Și dinții lipsă! tongue

Ai uitat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Corect, mi-o scăpat rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spală-te pe dinți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar dacă te speli pe dinți nu dispare acea negreala? Cati ii ai asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te ai spala zilnic decât sa ne intrebi pe noi. Dacă ți s-a întâmplat asta, fapta este deja consuma. Deci asigura te ca dantura ta este impecabila. Este oribil sa ai gura nespălată, implicit dinții. Eu de ex îmi fac o părere desprins persoana și după igienahappy

| Ralucagreen23 a răspuns:

În primul rand, jenant este pentru persoana în cauza, desii nu ar trebui! Cu totii trecem printr-o neplăcere ca si aceasta, dar nu e de plans! Important este sa faci haz de necaz si sa te împaci cu gândul ca oricui i se poate întâmpla! Pana la urma este omenesc, nu esti nici primul om ce o pățește si nici ultimul!