| zSchizophrenic a întrebat:

Solarul te ajuta sa ai o piele fina?(fara urme de cosuri,semne, etc). Funda!^^

Răspuns Câştigător
| oana44m a răspuns:

De cum am citit intrebarea ta mi-am dat seama ca o sa gasesc numai raspunsuri de genul "nu, faci cancer de piele". Solarul este recomandat de catre medicii dermatologi (in moderatie) pentru tratarea diferitelor afectiuni ale pielii. Iti recomand totusi sa profiti de faptul ca este vara si sa incerci bronzul natural..mergi la un lac/strand/mare, ce ai prin apropiere. pe mine m-a ajutat foarte mult in uniformizarea aspectului pielii.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te ajuta, depinde... daca ai o piele mai sensibila, solarul iti poate face rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu te ajuta, cum spunea cineva mai sus, favorizeaza cancerul de piele.
Este foarte daunator!
Nu ti-l recomand!
Te pup!

| xBya a răspuns:

Nu, din contra. Si mai favorizeaza si cancerul de piele.

| FreakyChucky a răspuns:

Solarul iti poate provoca cancer de piele.Nu iti recomand.
Pentru urme de cosuri te poti spala cu sapun cu sulf sau te dai cu Tetraciclina[7 lei in farmacie].

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Solarul este foarte daunator pentru piele. Nu aduce nici un beneficiu in afara ca-ti bronzeaza funduletu

| aandraa000 a răspuns:

Nu..doar ca atunci cand pielea este bronzata nu se observa toate imperfectiunile.De aceea ai impresia ca ele nu exista! Insa nu recomand solarul! Funda?!

| Diana1704 a răspuns:

Nu!

| CataElena a răspuns:

Nu... el doar iti distruge pielea!

| Ciokalau a răspuns:

Da, te ajuta! Recomand solarul, maxim20 minute.