| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog ce sa fac ca dimineata cand ma duc la scoala sa nu mai am cearcane si ochii umflati. crying

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Tii doua linguri in frigider si cand sunt reci le aplici pe pleaope. Eu asa fac cand am ochii umflati si functioneaza.

| LolaLollita a răspuns:

Sa te pui la somn mai devreme, fara atata laptop/calculator pana tarziu in noapte.

| NoSmile a răspuns:

Buna.
Incearca sa te odihnesti cat mai mult posibil.
Iar cearcanele le poti astupa cu fond de ten sau pudra!
Si vezi ca la avon, exista o crema de la ''solutions'' pentru ochi obositi(cearcane) si e chiar bun!

| July739 a răspuns:

Trebuie sa te speli pe fata de dimineata big grin. Funditapuppy dog eyes?

| gabriela02 a răspuns:

Nu te culca tarziu! asa vei fi cea mai frumoasa!

| betty09 a răspuns:

Culca-te seara devreme, si dimineata spalete de cateva ori foarte bine cu sapun. daca este semn de o boala sau ceva du-te la medic. nu sta prea mult la calculator, televizor etc. pot dauna. sau date cu o creama poate cauta la farmacie

| infectedx3 a răspuns:

Am citit răspunsurile de mai jos şi ce au spus ceilalţi puşti au spus bine. Dar dacă nici acele metode nu merg, încearcă să pui două linguriţe la congelator 10 minute şi după, ţine-le pe ochi până se încălzesc. Dacă ai, poţi face asta şi cu castraveţi.batting eyelashes