| Byabibi29 a întrebat:

Buna. Stie careva ce as putea face impotriva caderii părului? Imi cade extrem de mult si totusi parul meu e foarte des. Si impotriva cosurilor ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Daca ai parul des inseamna ca nu iti pica asa mult. Depinde ce tip de par ai, ce culoare are, influenteaza numarul de fire care pot pica pe zi fara sa produca alopecie. Nu rezolvi nimic cu produsele alea, regenerarea vine din interior, lasa stresul mai usor si mananca sanatos, fructe, legume, alimente cu PROTEINE de origine animala, alea pe langa proteine au minerale si vitamine care ajuta la regenerarea firelor de par si nu numai, pentru procesele din tot corpul. Daca esti blonda sau satena iti pot pica pe zi chiar si 130-140 de fire fiind parul cel mai des, daca zici ca inca ai par des inseamna ca doar ti se pare ca iti pica mult avand parul lung.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu amm cumpărat produsele Vitalizing de Dr.C. Tuna de la farmasi îi din usturoi dar nu miroase că el. Mi-e îmi cădea foarte mult păr și din prima zi și-a arătat efectul. Acum aproape o lună s-a gătat și menționez că părul a început să cadă cu câteva fire mai mult dar e ceva normal nu e prea mult.ai menționez că eu am luat de la ei uleiul cel mai scump 50 de lei șamponul și masca ( eu am luat-o sub formă de tub dar este și "cutie" că să zic așa.) ambele sub douăzeci de lei.

| timidu89 a răspuns:

Eryfluid ca sa scapi de cosuri.