| AndreeaAndreea03 a întrebat:

Stie cineva daca Alpecin C1 trebuie folosit zilnic? Si in cat timp se vad rezultatele?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Deci esti fata si ai parul lung sa zicem.
Daca folosesti alpecin zilnic parul tau va arata mai rau decat o matura. Samponul ala usuca foarte tare si radacina dar mai ales pe lungime. Chiar daca asa scrie pe el iti recomand sa nu il folosesti mai mult de 1-2 ori pe saptamana. Si sa folosesti si balsam la fiecare spalare.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Se foloseste zi de zi. Ideal e sa faci implant de par pentru ca samponu ala trebuie folosit zilnic si pentru corp baia in fiecare zi nu e buna. Solutiile de igienizare au chimicale. Vara se intelege dusu zilnic ca e cald dar toamna si iarna la 3 zile e ideal un dus.