| andreiuser0101 a întrebat:

Stie cineva vreo clinica unde se pun aparate dentare (copii/adulti) in Botosani? Multumesc anticipat+ fundita

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste ortodentie. Eu port aparat dentar permanent. Intreaba-ma ce vrei sa stii. M-am dus la un medic ortodont, mi-a luat mulajul, iar int 3 saptamani nu imi mai aduc bine aminte, mi-a comandat inelele si bracketi in functie de dintii mei. A costat numai in partea de sus si 4 in partea de jos, pentru. ca eu am avut bot, nu dinti stricati. Nu am facut absolut nici o carie, in septembrie sau octombrie il voi da jos. Pentru ca am cam terminat-o cu el, am dinti faini nu mai am ce sa-ti spun pentru ca m-as lauda, infine. Toata distractia a costat 900 de euro + 2 milioane care ii voi plati la final pentru o chestie incolora ca sa imi pastreze dantura ok.

| andreiuser0101 explică (pentru anonim_4396):

Imi poti trimite un id sa mai vb despre chestia asta?