| anonim_4396 a întrebat:

.STITI vreun mod de a face parul sa creasca mai repede?

Răspuns Câştigător
| lahme a răspuns:

Poti folosi ueiul de ricin.
eu in ultima luna mi-am tinut parul mai mult prins si intr-adevar a crescut putin mai mult.

incerca sa folosesti cat mai putin placa, ondulatorul si feonul. caldura data de ele face rau.

cande te speli pe cap maseaza-ti scalpul. asta accelereaza circulatia.

chestia cum ca daca ti-ai tunde parul el creste mai repede e falsa. parul creste doar mai sanatos, pentru ca tai varfurile tocite si despicate. deci, normal e cam cu 1 cm pe luna mai lung si. daca il tunzi lunar nu ai rezolvat nimic.
sper ca am ajutat :*

| anonim_4396 explică (pentru lahme):

Multumesc

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consumă fructe și legume, sunt o sursă de vitamine care ajută la creșterea părului, ulei de ricin pe care îl aplici pe pielea capului prin masaj, te speli cu un șampon vitaminizant și un balsam pe bază de germeni de grâu.
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Fructe si legume consum la greu... acum folosesc un balsam de la kallos. sper sa functioneze

| mona a răspuns:

Eu iti recomand uleiul de ricin

| LolaLollita a răspuns:

Eu iti recomand mastile de par cu ulei de ricin, presupun ca ai mai auzit despre ele. De asemenea, un sfat foarte bun este ca dupa baie, sa nu iti mai freci parul in prosop, daca faci asta. Iti despica firele de par si necesita tunse mai repede.

| anonim_4396 explică (pentru LolaLollita):

Da...dar nici nu stiu ce sa mai fac..nu esti singura persoana care mi-a spus sa nu imi mai usuc parul cu prosopul.dar de asemenea feonul in arde.

| LolaLollita a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa-ti tii parul in prosop, dar sa nu-l freci cu el. Iar cu feohn-ul, daca ai folosi un spray sau un ulei pentru protectie, e in regula. Eu asa fac. Sau il las peste noapte sa se usuce singur happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Una dintre cele mai mari probleme cand vorbim de parul lung este ruperea, firele scurte ce sunt foarte usor electrizate si varfurile despicate. Parul este expus zilnic unor factori ce dezvolta aceste probleme : modul in care protejezi parul cand dormi, igiena, lipsa vitaminelor, alimentatia inadecvata, stresul.
Parul creste cam 1 cm pe luna si ca sa creasca putin mai repede, poti folosi ulei de ricin de pilda.
De asemenea, te sfatuiesc sa incerci si aceasta lotiune:
http://www.icosmetice.ro/......ament.html
Te pup!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc...deci chiar nu stiam ca stresul afecteaza parul...si iti multumesc din nou pentru sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa clarific un lucru: problema nu este caderea parului... vreau doar o solutie pentru a-l face sa creasca ma rapid...

| Azazea a răspuns:

Extensii

| assi a răspuns:

Eu iti recomand din tot sufletul samponul de la FAVISAN pentru cresterea parului este minunat samponul si ajuta foarte mult la cresterea paruluihappy

| madalinaeueu a răspuns:

Pe piata sunt sampoane pentru cresterea parului..si balsamul de la kalos e foarte bun..eu am parul lung pe tot spatele si folosesc balsamul de la kalos si sunt foarte multumita de el.ai sa vezi ce mult te ajuta acest balsam cand vei avea parul ceva mai lung

| anonim_4396 explică (pentru madalinaeueu):

Si eu folosesc tot un balsam de la kallos l-am cumparat dintr-o farmacie dar il folosesc de curand

| anonim_4396 explică (pentru madalinaeueu):

Nu vreau sa intelegeti ca am parul scurt il am lung dar asta vara m-am dus la un coafor sa ma tund in scarite.dar coafeza numai in scarite nu m-a tuns.