| windrime a întrebat:

stiu ca o sa sune ciudat si unele ma vor injura dar am parul mediu spre lung, ondulat si foarte mult. Dupa ce il spal sta extrem de umflat chiar daca il dau cu balsam si il usuc cu toate cele si trebuie sa astept sa se ingrase putin ca sa pot sa fac cat de cat o freza cu el. Nu mai vorbesc de lasat liber, ar arata ca "imima neinfricata" daca stiti filmul. Cand il dau cu placa isi mai pierde din volum si arata chiar bine, dar nu vreau sa devin dependenta de placa si sa se arda pentru ca e foarte frumos. Imi puteti recomanda niste produse care sa il faca sa-si piarda din volum sau niste coafuri accesibile. Credeti-ma e greu de lucrat cu el daca nu e indreptat sau ingrasat. ps: se ingrasa atat de greu ca pot sa il las si 2 saptamani si nu prea se observa.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi mai multe informații aici, http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| znstr a răspuns:

Buna! Intr-adevar parul tau pare ceva de invidiat dar te inteleg: al meu e mediu si ondulat pana peste masura, insa la 3 zile se ingrasa si nici atunci nu pot sa-i fac nimic. Eu ma intind cu placa de 2 ori pe saptamana si de atunci nu ma dau cu nimic(fixativ sau spuma). Am inteles ca produsele cu keratina sunt bune aplicate pe parul umed, si o solutie de la L`oreal. Exista si o crema de la Wella pentru intins parul. Poti sa incerci cum ti-am spus, te intinzi cu placa de 2 ori pe saptamana, sau odata dupa ce faci baie, si nu ti-l mai prinzi asa de tare cu elasticul ca sa nu-ti ramana urma de la el, si poate iti sta drept. Incearca si la un salon de coafura. Pupici!

Răspuns utilizator avertizat
| Amelya02 a răspuns:

Bună.
Încearcă să îl impleteşti seara, să foloseşti un balsam de la farmacie eventual, şi să îl speli odată la 2 zile.
Asta a funcţionat la mine.
Numai bine!

| didi12 a răspuns:

Hei,desi raspunsul meu e destul de tarziu, sper sa-l citesti.Deci,si eu am avut aceeasi problema. Dupa ce te speli,nu te sperge cu prosonul, nu ti-l usca nu foehnul! Pur si simplu ti-l storci cu mainile, dar nu forta. Apoi piaptana-l un pic, dar ai grija pentru ca parul e fragil cand e uscat si risti sa-ti cada multe fire de par. Apoi, poti sa mai astepti vreo 10 minute(daca vrei, nu e neaparat sa astepti)si iti prinzi parul intr-o coada cal.Acum,fii atenta.Pe parcursul cozii, iti prinzi coada in mai multe elastice.Nu stiu cum sa-ti explic, de exemplu lasi cativa mm spatiu, mai pui un elastic si tot asa. Daca il ai in scari si-ti iese parul din elastic sus, prinde-l cu mai multe clame.Il lasi toata noaptea si dimineata iti dai jos elasticele(si clamele).
Chestia asta eu o fac in fiecare seara, chiar daca nu am parul ud.Asa am lasat placa deoparte, am parul mai asezat, nu-l mai am electrizat.Deci,sunt multumita. Daca nu ai inteles cum ti-am explicat, spune-mi, si-ti mai zic o data.happy