| hjhgjghj a întrebat:

Buna!
Sunt baiat, am 16 ani si nu de mult am inceput sa ma epilez pe picioare.
Cateva persoane mi-au spus ca o data ce am inceput sa ma epilez pe picioare va trebui sa continui mereu asa deoarece parul nu ma mai fi la fel si nu va mai arata la fel...Asta ma cam ingrijoreaza.
Este adevarat? Va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| andreigroza19 a răspuns:

Defapt...va creste mai des. odata ce te-ai epilat, va trebui sa o faci regulat. Oriunde te-ai epila pe corp pentru prima data va trebui sa o faci regulat pentru ca parul va creste ai des in acea zona.Parul va arata ca al unui om matur corpul crezand ca a ajuns la varsta necesara taierii parului de pe corp(18 ani). de ce crezi ca barbatii se barbieresc aproape saptamanal?

| hjhgjghj explică (pentru andreigroza19):

Multumesc!
Inca ceva, m-am epilat pana acum de vreo 5 ori dar incep sa regret asta, ma simteam mai bine inainte, cu par.
Daca il voi lasa de acum sa creasca va fi doar putin mai des? Sau?big grin

| hjhgjghj explică (pentru andreigroza19):

Pana acum m-am epilat de vreo 5 ori, dar cred ca il voi lasa sa creasca, imi placea mai mult cu par.
Daca il las sa creasca va fi doar mai des? sau cum?

5 răspunsuri:
| andreigroza19 a răspuns:

Da.Va fi mai doar mai mult

| hjhgjghj explică (pentru andreigroza19):

Iti multumesc!
Am auzit povesti cum ca se vor subtia firele si alte prostii big grin si ma gandeam ca e ceva mai grav happy

| andreigroza19 a răspuns:

Crede-ma ca si eu sunt plin de par pe picioare si nu m-am epilat.firele sunt lungi si subtiri...