| Anonim133324 a întrebat:

Sunt baiat si am o problema. Imi apar cosuri pe fata, iar eu le rup mereu si mi se fac niste pete urate pe frunte. Stiti ce sa iau ca sa nu imi mai apara petele si cosurile?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se întâmplă în perioada adolescentei, nu ai ce face.

| MPersephone a răspuns:

Pentru fiecare e diferit, si trebuie sa gasesti ceea ce merge cel mai bine pentru tine. Sunt diverse creme care ajuta, sapunul usuca cosurile. Pentru mine cea mai buna metoda e sa beau apa. Cand imi apar cosuri, bag in mine cat mai multa apa si in vrei 2 zile am fata curata din nou.

| CosminCD a răspuns:

Totul tine de alimentatie si modul cum te hidratezi. Din alimentatia ta ar trebui sa cam dispara dulciurile - cauza aparitiei multor cosuri. Ar fi util o dieta cu mai multe legume si fructe. Acestea au si rolul de a hidrata organismul. Merita sa incerci!

| sunmetal11 a răspuns:

Foloseste produse de la ivatherm