| Nico0000 a întrebat:

Buna! Sunt fata si am 14 ani.Mi-am epilat mustata cu benzile cu ceara de la Farmec si mi-a iesit o iritatie groaznica,niste bubite albe inconjurate de pete rosii. Aveti idee cum as putea sa scap de ele? M-am dat cu crema de galbenele,ulei de aloe vera, hidrocortizon si nu mi-a trecut.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Încearcă fluocinolon unguent are și antibiotic. Am avut o mică iritație foarte urâtă pe obraz de la ras, și m-am uns de două trei ori și mi-a trecut. Vezi și tu ce efect are. Poți să întrebi și la farmacie dacă este Ok, fluocinolonul să îl utilitezi pentru asta.

Prospect

https://www.csid.ro/medicamente/fluocinolon-n-unguent-11834563/

4 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut!
Alea de la Farmec sunt proaste.Ai dat cu servetelul ce vine in cutie?
Mai poti da si cu Baneocin, dar...trebuie sa astepti sa treaca de la sine.
Ieftine si bune, sunt cele de la Elmiplant.Alea de la Veet nu merita atatia bani.

| Anonimuser123m a răspuns:

Încearcă cremă de gălbenele, e foarte buna, o poti lua de la farmacie

| SociopatuI a răspuns (pentru Anonimuser123m):

Ea spune ca a folosit crema de galbenele, ulei de aloe vera, hidrocortizon si tot nu-i trece si tu ii spui sa incerce crema de galbenele...

| Nico0000 explică (pentru Anonimuser123m):

Am incercat, din pacate nu merge