| Anisoaraaa0 a întrebat:

Buna, sunt fata și am văzut o fata care era vopsită la vârfuri verde si as vrea si eu.A fost la strand si am vazut-o nu s-a luat culoarea de pe par nici macar un strop din vopseaua de pe par.
Vreau si eu sa ma fac asa, cu o vopsea care se duce la maxim 5 spălari si daca ma duc la piscină sa nu se decoloreze.
1.Cu ce credeti ca si-a dat? Nu i-a căzut nici un strop de vopsea.
2.Ce culoare mi-ar sta bine sa ma fac?(sunt creola)
3.As vrea sa incerc si cu albastru de metil dar nu stiu daca se potriveste(am tenul mai închis si părul castaniu).
Mulțumesc pentru timpul acordat,

5 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Violet de gentiana sau roz castelani, dar daca mergi la piscina ramane culoarea in apa.
Daca vrei sa te faci la varfuri, trebuie sa decolorezi parul, apoi sa il vopsesti cu o vopsea colorata, recomand vopseaua de la manic panic, e foarte buna.
Cel mai bine e cu albastru de metil, tinctura castelani, sau violet de gentiana, pentru ca nu afecteaza parul, dar pateaza hainele cand te vopsesti atunci si coloreaza mult apa, desi se duce de tot abia dupa 8-10 spalari.

| Anisoaraaa0 explică (pentru Felissa13Eden):

Pai cum am zis am vazut o fata mai exact la strand si e vopsită la vârfuri cu verde(a zis ca cu albastru de metil)Și nici o picătură de vopsea nu a cazut din părul ei

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Anisoaraaa0):

Ah, probabil a amestecat albastrul cu balsamul de par si l-a lasat sa actioneze cateva minute

| Anisoaraaa0 explică:

Am auzit ca se poate face verde din albastru de metil

| Anisoaraaa0 explică:

Și va rog sa imi ziceți ce nuante merge(Am pielea bronzata deoarece este vara si mna, am tenul mai închis si am parul castaniu)ce culori mi se potrivesc?