| Saray a întrebat:

Sunt interesata sa-mi cumpar o bb cream.Am 15 ani si tenul e mixt, cu mici imperfectiuni si cateva cosuri.Pana acum nu am folosit fond de ten. Vroiam sa stiu daca bb cream sa poate folosi zilnic si daca dupa un timp nu dauneaza tenului si daca inainte s-o aplici trebuie sa aplici o crema hidratanta.
P.Sbig grinaca stiti vreo marca buna spuneti-mi.
Mersi!

3 răspunsuri:
| Lè_Adde_1992 a răspuns:

Sincer, verisoara mea are o problema cu acneea. Ea foloseste BB Cream de la Avon, Anew si este intr-un recipient roz. Se adapteaza culorii tenului, nu e pe nuante.

| Andreea0603 a răspuns:

E foarte buna! si eu o mai folosesc:-)inainte sa te dai cu ea nu e neaparat sa iti mai dai cu inca o crema.Si eu am un ten chiar sensibil si nu m-a afectat cu nimic, deci foloseste-o cu incredere!

| claudiab31 a răspuns:

Da, BB cream se poate folosi zilnic si fara crema hidratanta. BB cream are rol de hidratare, ascunde imperfectiunile tenului si le si trateaza. o conditie obligatorie este a te demachiezi dimineata si seara.