| andreyyya a întrebat:

Sunt noua pe aici si as dori si eu sa deschid un subiect. Care credeti voi ca este greutatea ideala a unei fete in raport cu inaltimea? Pe multe site-uri am intalnit fete care au spus ca la inaltimea de 173cm si 50 de kg se considera grase. Eu am o colega care are 167cm si 51 de kg si credeti-ma ca arata ingrozitor de slaba si nici nu are oasele late. Eu am 1.71cm si 55 de kg. Ce credeti despre greutatea mea? Sau cat ar trebui sa am pentru a avea un corp perfect (adica nici prea slaba nici prea grasa). Totusi tin sa precizez ca am 17 ani, iar pentru varsta mea sunt destul de dezvoltata, adica am oasele foarte late si am silueta clepsidra. Astept pareri cat mai sincere! Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

Daca alea care au 50 kg se considera grase inseamna ca au slanina si nu fac sport, tu esti multumita la 55 pentru ca poate ai mai multi muschi ca grasele alea care stau toata ziua pe haifaiv sau facebook

1 răspuns:
| afrodita3333 a răspuns:

Eu zic sa te duci sa te uiti in oginda si daca iti place ce vezi inseamna ca esti bine...ori cum, teoretic 1.71 55kg este bine.