| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai mi-am achizitionat un gel de curatare si o crema hidratanta de la Avene + Skinoren si Zynerit (la recomandarea dermatologului). Intrebarea mea este: In ce ordine le folosesc? Am inteles ca seara ar trebui sa ma spal pe fata cu gelul de curatare, sa aplic Zynerit`ul si doar pe cosuri sa ma dau cu Skinoren, iar dimineata: gel de curatare + crema hidratanta... In caz ca gresesc, orice sfat in legatura cu folosirea acestor produse e binevenit... Multumesc mult! happy

2 răspunsuri:
| NotToday a răspuns:

Mentionez ca dermatologul mi-a recomandat sa folosesc gel+skinoren dimineata, gel+crema hidratanta dupa-masa, gel+zynerit seara. Majoritatea persoanelor m`au avertizat ca tenul ar trebui curatat de maxim 2 ori pe zi iar skinoren`ul se aplica doar pe cosuri... Nu mai stiu ce sa cred... Scuzati`mi starea de confuzie happy

| BIOO a răspuns (pentru NotToday):

Buna! Da-mi add pe lazarescu_constantin si vorbim acolo!