| Mariaa20009 a întrebat:

Acum ceva timp am avut foliculită, după ce mi-am tratat-o mi-au rămas firele de păr crescute de la iritație, însă foliculita mi-a trecut, nu mai am absolut nimic; aşadar aş putea să mi-o iau din nou acum? Chiar daca mi-am luat-o acum o saptamana...firele au crescut din cauza foliculitei. Este ceva daca imi epilez mustata după vindecarea foliculitei?

Răspuns Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Iti poti taia parul/barba, atat timp cat folosesti de fiecare date lama/bic nou.
Foliculita, din cate am citit, are perioade de activitate si de stagnare, dar poate fi si tratata complet, daca e depistata in faza incipienta sau daca nu e cauzata de o infectie care necesita tratament de specialitate.