| Aghireirs a întrebat:

ajutați-mă va rog...nu stiu ce sa mai fac ca sa îmi iasa un machiaj superb, nu stiu cum sa fac, ma tot uit la videoclipuri, dar nici așa nu pot. Ajutați-mă voi cu ceva, cu ceva tutoriale sau ceva.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| AncuxD a răspuns:

Trebuie sa exersezi foarte mult. De pe tutoriale inveti tehnici, mod de aplicare dar nu si cum sa iti misti mana. Cel mai sigur este sa mergi sa faci un curs, mai ales daca vrei sa procedezi in domeniu. Acolo o sa te invete cum trebuie sa aplici fardurile in funcție de forma ochiului, ce presiune sa aplici pe pensula, cum sa pregatesti tenul, cum sa aplici produsele sa le faci cat mai rezistente si durabile.
Daca nu iti doresti sa faci un curs, perseverează si încerca mult pe tine! Cumpara-ti produse si aplica-le in diferite moduri, cu diferite pensule si testează-le pe parcurs. Doar cu multa practica si mii de încercări o sa iti îmbunătățești modul de a machia.
Cat despre calitatea machiajului, o sa o ai doar daca ii dai tenului exact ce are nevoie.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă vrei meserie din asta îți trebuie curs profesionist acreditat nu tutoriale pe Youtube că n-o să vină nimeni la tine așa. Și bineînțeles produse profesionale

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, ce varsta ai? Daca ai peste 18 ani caută un curs de make up profesionist si înscrie te, poti plătii in rate scoala, dar sa fie cu o durata de cel putin doi ani, sa te specializezi bine pe meserie, si dati silința sa înveti, ca după ce ai diplomă si cunosti bine meseria o sa ai clienti gîrlă, cum se zice, sau te poti angaja la saloane de lux, atit la noi cit si în străinătate, Germania, Spania Anglia Etc unde salariile plus șpăgile sunt bune.

| Justme1997 a răspuns:

In primul rand, ca sa semene cu cele de pe YouTube ai nevoie de machiaje si pensule pe calitate. Apoi sa incerci sa imiți tutorialele

| Denisa0954 a răspuns:

Inscrie-te la un curs întâi.

| biancaebar a răspuns:

Materialel pe care le folosesti au mare importanta la ora de a executa un machiaj, acelea fiind pensule de machiaj de buna calitate si machiaj de buna calitate nu neaparat foarte scump dar sa fie de calitate

| OmObisnuit a răspuns:

Invata sa faci de mancare, sa cosi, sa faci curatenie, sa ai grija de copil, nu sa te machiezi

| Aghireirs explică (pentru OmObisnuit):

Vreau sa practic ca meserieeee, nu eu sa ma machiez.

| Numeexistent a răspuns:

Fii naturala lasa machiajele

| Aghireirs explică (pentru Numeexistent):

Eu vreau sa practic ca meserie, nu eu sa ma machiez