| andreeamelisa30 a întrebat:

Bună TPU! Am 15 ani și saptămâna viitoare as vrea sa mă tund și să mă vopsesc.Mi-ar sta bine cu culoarea roz spre gri și tunsa in scări? Ce preț îmi ia la salon să mă vopsesc și să mă tund(menționez că am parul lung până la fund)? Aștept păreri din partea voastră cu ce culoare sau tunsoare mi-ar sta mai bine!

Răspuns Câştigător
| MarioADV a răspuns:

Eu zic sa nu iti vopsesti parul in roz.Fa-l brunet, negru, blond, dar in niciun caz roz.Nu ti-ar sta bine.La tuns, nu prea ma pricep eu, pentru ca sunt baiat, dar macar la vopsit te pot ajuta.

4 răspunsuri:
| andreeamelisa30 explică (pentru MarioADV):

Nu este chiar roz este blond cu nuanță de gri, dar la lumina se vede roz.

| andreeamelisa30 explică (pentru andreeamelisa30):

Eu am parul de culoare saten deschis.Este foarte despicat de aceea vreau să îl tund (am zis să mă vopsesc și să mă tund pentru că nu am făcut asta niciodata și am zis ar merge o schimbare)

| andreeamelisa30 explică (pentru MarioADV):

Nu este roz.Este blond cu nuanță de gri, dar are o tentă de roz(m-am exprimat greșit...)

| esanatos a răspuns:

Depinde si daca il faci totul roz sau numai anumite suvite nunatate.
Sunt multe variante de roz:
https://www.qtransform.com/palette/ro/paleta-de-culori/roz-9.php

poate te ajuta