| SARA24DL a întrebat:

Bună,TPU! Am câteva vergeturi pe umeri şi pe spate,aşa că mi-am luat crema de la Rilastil pentru Stretch Marks, aproape că îmi trecuseră(deveniseră albe). Dar am plecat în concediu de vineri şi mi-am uitat crema acasă, iar azi când m-am uitat erau şi mai roşii decât erau înainte de cremă. Ce ar trebui să mai fac?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Nu cred ca acele rupturi microscopice ale pielii cum sunt vergeturile se pot reface cu creme, sub nicio forma, cremele care promit asta sunt gaselnite de marketing si banuiesc ca au preturi pe masura.
Stiu ca vergeturile se pot corecta cu laser, dar daca nu-s deranjante eu nu as apela la laser.
Am si eu cateva vergeturi dar nu ma deranjeaza.