| Kaliiii a întrebat:

am dat o comanda la avon si nu am platit-o reprezentantul imi poate trimite o reclamatie sau ceva?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu,cel mai probabil va fi nevoit sa plateasca de la el in locul tau, fiindca tu nu ai fost in stare sa platesti!
Plateste cand ii de platit, nu la toata lumea ii convine sa plateasca in locul tau!
Te pup!

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Nu are cum sa iti trimita reclamatie, n.am auzit de asa ceva ..si fac comanda de multi ani. o sa plateasca ea/el in locul tau si apoi tu ii vei da banii. Mi.e mi se intampla sa nu am banii la timp si acest lucru imi spunea ca va plati in locul meu.
Nu.ti fie frica. Pa.

| Kaliiii explică (pentru andreebutterfly):

Pai nu o sa plateasca ea in locul meu dar tot ma ameninta ca o sa imi faca reclamatie pe numele meu si etc. Ma intrebam daca se poate asa ceva. Din cate stiu se pot returna astea daca nu sunt platite. Iti multumesc!

| andreebutterfly a răspuns (pentru Kaliiii):

Bineinteles, stai linistita. de acum incolo sa fie reprezentantul un om in care sa ai incredere. sa ti.l recomande cineva. Te pup, ai grija!

| MrCozzmin a răspuns:

Nu cred ca are de ce sa-ti faca reclamatie...

| bzbzbz a răspuns:

Ba da poate sa apele la sediul de unde face comenzi pntru a-ti face reclamatie, altfel nu ar mai plati nimeni si reprezentanta ar ramane cu "buza umflata"

| bzbzbz a răspuns (pentru bzbzbz):

Apeleze*, pentru*

| PATYlovePATRY a răspuns:

Sall!
Reprezentantul plateste cand vine pachetul cu produsele dar tu trebuie sa le platesti inainte dar daca reprezentantul este de treba te astepta dar pana nu platesti nu-ti va da produsele. fundita

| mirelutzagabrielutza a răspuns:

Buna. nu are cum sa iti trimita nici un fel de reclamatie.