| Aryana16 a întrebat:

Buna TPU:* am facut o febra musculara la maine abdomen si ma doare foarte tare abia daca mai pot sa imi ridic perna...cum o pot face sa dipsara...antrenorul meu de la sala mi-a zis ca trebuie sa fac miscare si asa se va duce dar acum ma doare si mai taree..scuzati categoria:*

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu, te supra-antrenezi daca faci miscare in continuare.

2-3 zile pauza completa la grupele unde ai febra

| kscorpio a răspuns:

Da. Asa se intampla, mai ales daca e prima oara cand faci exercitii, dar in cateva zile iti trece. Din ce faci mai multa miscare si efort iti dispare si febra. Si dupa aia nu o sa mai faci decat daca faci iar o pauza mare si incepi iar exercitiile