| Anonima6754 a întrebat:

Bună TPUhappy am facut tratamentul cu keratina si ieri a fost ziua cand am avut voie sa-l ud, sa-l prind, etc, am fost la piscina, s-a udat tot. Dupa ce am iesit l-am lasat sa se usuce natural dupa iar m-am bagat si l-am udat, de abia dupa am iesit si l-am uscat cu feonul ffff putin...doar ca nu mai sta ca inainte sa intru in apa..nu mai sta asa frumos si nu mai e chiar asa de moale....cand o sa-l spal acasa cu șamponul si masca de la salon o sa revina la fel de moale si frumos?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alina2k18 a răspuns:

Pai dupa apa aia plina cu clor vrei sa arate matasos si lucios mai ales ca ai stat in soare la 35grade si s-a uscat asa?
Ingrijeste-l acasa si o sa arate bine.
Daca mai mergi la piscina incearca sa nu mai uzi parul sau daca il uzi neaparat cand ajungi acasa il speli + masca.
E pacat sa nu ai grija de el ca banuiesc ca te-a costat ceva la salon.

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Da, va deveni la fel dupa spalarea cu produsele respective, evident.
Iti recomand sa ai piaptanul cu tine cand mergi la piscina.

| Denisa0954 a răspuns:

Depinde si ce tip de par ai tu. Ca daca e ondulat-cret nu o sa stea niciodată ca in reclame. Plus ca dupa tratament se îndreaptă cu placa, si placa il face sa arate moale si lucios

| Anuket a răspuns:

Eu sunt contra tratamentului cu keratină, dar dacă pe tine chiar te mulțumește, ok.
Poți să pui înainte puțin ulei în păr, să-ți faci un coc sau codițe împletite și să-l acoperi.