| saria a întrebat:

Buna TpU, am facut un mic experiment cu albastru de metilen, pe parul meu castaniu, fara decolorare nu s-a vazut nimic, doar albastru pe piele, pe urma am cumpara decolorant, am decolorat, am dat cu acel metilen (metil) si arata super, deci nu tot parul, doar cateva suvite, problema cum sa fac sa nu mai patez perna, hainele, pielea, un truc ceva. ok m-am spalat de n ori dar tot o patesc. imi plac foarte mult nuantele de albastru care au iesit, imi puteti eventual recomanda o vopsea de par care coloreze ca acest metilen, cu metilen mi se pare mai usor, culoarea nu se vede pe castaniu, doar unde ii decolorat, chiar daca o aplic peste tot, ca doar nu mai stau sa caut suvita cu suvita... sfaturi? multumesc aticipat

Răspuns Câştigător
| Agnes00 a răspuns:

La albastru de metil asa se intampla pana se duce culoarea. Exista coloranti albastri, verzi, rosii sau alte culori din astea mai nebune, care se iau doar la dus, dupa ce te usuci nu se ia pe perna sau pe haine.

| saria explică (pentru Agnes00):

Iti multumesc pentru raspuns,totusi e bine ca ies usor petele,ma gandesc ca de ma apuca ploaia pe undeva,cum voi arata, de aia caut ceva vopsea care sa nu acopere si culoarea mea naturala, doar unde ii decolorat. mersi din nou

1 răspuns: