| Kayn221 a întrebat:

Bună TPU!
Am mâine o întâlnire și am herpes. Cum aș putea scăpa de el? Dacă sparg bubițele respective are ceva?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| MadalinG99 a răspuns:

Ia un plasture de la farmacie si nu-ti mai fa atatea griji. Pana la urma nu se rezuma totul la aspectul facial. Daca persoana respectiva te place, nu cred ca acel herpes ar fi un impediment. Sunt lucruri normale si oricui ii se poate inampla, multa bafta la intalnire!

Răspuns Apreciat de Editori
| TincutaNitu a răspuns:

Plasturii de la farmacie sunt o alegere buna pentru a te simti mai sigur pe tine. Nu sunt o solutie minune, dar reprezinta un punct de plecare. Fa o gluma despre asta si mergi mai departe. Te vei simti mai bine si nu vei fi continuu obsedat de acest aspect. Bucura-te de intalnire sau aman-o daca nu te simti 100% confortabil in acest moment.

6 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu sparge nimic, mai rau faci, exista plasturi pentru asta la farmacie.

| Lioana a răspuns:

Nu poti scapa de el asa de repede. Daca spargi bubitele il agravezi doar. Incearca sa-l acoperi cu ceva.

| GigiDurul a răspuns:

Incearca Herpexia

| iathcth a răspuns:

Incearca plasture compeed (sau ceva de genu) acopera perfect si nici nu e foarte sesizabil

| Mateicorvinacum a răspuns:

Puneți un plasture și spune că te-ai tăiat cu cuțitul?