| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat in legatura cu asa cunoscutii pistrui. Probabil persoanele care ii poarta ma inteleg mai bine. Am incercat sa scap de ei anul trecut prin remedii "naturiste" cica si acestia doar s-au decolorat foarte putin, diferenta nefiind cine stie ce. Am renuntat pana vara acesta, iar acum din nou vreau sa scap de ei. Unii spun ca sunt un "accesoriu" la moda, altii ii detesta. Problema fetei mele este faptul ca am ochii mici iar pistruii imi ocupa din plin nasul si obrajii, deci arat ca un mic "monstrulet ". Cum as putea scapa de ei macar pentru acesta iarna >? FUNDITAAA :* :* :*

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
"monstruleațo", lasă-i în pace, vor ceda după 18 ani.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| tranquilaaa a răspuns:

Lasa-i acolo. Cine te place, te pkace cu pistrui cu tot. Pace

| Pufulete456 a răspuns:

Si eu am aceiasi probleme ..acum folosesc o crema de la oriflame:http://ro.oriflame.com/......tail.jhtml normal este o crema antisolara dar din moment ce pistrui se declanseazala soare te dai cu ea si nu o sa se mai declanseze asa :DFunda?

| Beautyroom a răspuns:

Buna,

Singura solutie pentru a scapa de pistrui este un tratament depigmentant. Acesta se foloseste de obicei dupa ce trece vremea calda si trebuie sa fie insotit neaparat de un produs de protectie solara. Cum tendinta la hiperpigmentare exista, dupa ce au trecut pistruii crema de protectie solara nu trebuie sa lipseasca... pentru a preveni reaparitia lor.
Tratament depigmentant:
http://www.beautyroom.ro/......entant_912
Pentru protectie solara special pentru ten:
http://www.beautyroom.ro/produse/ingrijire-ten/protectie-solara-fata

Bafta :)