| 13AlinaM a întrebat:

Buna TPU.
Am niște urme pe fata rămase de la acnee, nu sunt multe dar as dori sa le diminuez. Oare ce ar ajuta? De preferabil sfaturi de la persoane care s-au confruntat cu astfel de problema și au observat rezultate. Va mulțumesc mult big grin

Răspuns Câştigător
| REMiXPaLTaLK a răspuns:

La farmacie Alifie GinSeng - la bocanas mic din sticla cu capacul alb-galbui cu un tigru pe capac, cutia din carton este verzuie iar substanta din borcanas sa fie alba - te degresezi pe fața cu servetele umede cu alcool si apoi te ungi foarte putin regulat in acea zona - daca in acea zona sunt ceva fire de par, ele se smulg cu penseta mai intai de a te da cu crema. O cunostiinta de a mea a avut, a fost pe la dermato de piele cabinete si clinici specializate insa ce i s-a recomandat nu a dat rezultat - apoi in Austria la un cabinet i s-a recomandat asta cu alifa GinSeng - efectul a fost vizibil de disparitie a acelor urme de la acnee cam in 3 - 5 luni si acum isi protezeaza fața cu ulei de cocos care tine pielea moale si o protezeaza si la radiatia UV de la soare ca sa nu i se arda fața cand sta la plaja, acest ulei fiind bun si pentru corp ca protectie anti-UV la plaja.

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Foloseste Aloe gel daca ai avea direct de la planta ar fi super...

https://www.youtube.com/watch?v=eljaqgoK6hc

| Sophieka a răspuns:

Nu recomand uleiul de cocos pe ten decat in portii foarte, foarte mici si doar odata la cateva zile! Este cel mai gras, greu de spalat si scos de pe piele, si fiind foarte gras, iti blocheaza porii si iti pot umple tenul de cosuri.