| amalia13448 a întrebat:

Am o întrebare ce mă macină de ceva vreme, vreau să urmez un tratament cu keratină (pentru îndreptarea părului) multă lume mi-a spus că acest tratament chiar îndreaptă părul, mi-ar plăcea să mi-l fac dar nu sunt sigură dacă acesta chiar va funcționa.
Tratamentul cu keratină chiar îndreaptă părul?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Sophieka a răspuns:

Buna,

Functioneaza atat timp cat il utilizezi, nu ti-l va face drept ca in reviste pentru intreaga ta viata.
Are cateva avantaje dar cand faci baie fierbinte datorita aburilor sau in cazul in care te prinde ploaia, desigur ca parul drept se va deforma.
Nu ar trebui sa te macine atat de mult, cred ca poti gasi tratament cu keratina si la plic in magazine precum D&M sau in Mall, astfel ca te faci odata respectand termenii de utilizare de pe ambalaj si apoi te decizi daca mai continui.
In concluzie, daca iti doresti un par cat mai drept, poti folosii masca cu keratina, placa de intins parul sau dupa ce iti speli parul, in timpul in care e ud si il usuci, il usuci pieptanandu-te incontinuu, astfel ca acesta se va usca mai drept (in cazul in care nu vrei sa folosesti nici placa, nici masca cu keratina).

Succes!

1 răspuns:
| Sophieka a răspuns:

Multumesc! Ma bucur ca ti-am fost de folos! Astept sa imi povestesti daca vrei, experienta cu masca de keratina!
Pe curand!