| Alin193937638291832 a întrebat:

Bună TPU!
Am o întrebare.
De ce se pun foarte multe scame pe lenjeria intima, dupa ce abia le spal?
Cum as putea scapa de scapa de scamele de pe lenjerie, fara a folosi bic-ul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiinda ai lenjerie sintetica, care atrage toate scamele.
Vezi ca lenjeria sintetica nu este sanatosa pentru corp, ca-ti incinge organele sexuale, scoate un miros oribil si nu permite corpului sa respire si nici nu absoarbe transpiratia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E din nailon și se electrizează.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cu rolă pentru scame, cu scotch lat...

Citeste câteva lucruri interesante:

https://casamea.ro/cum-sa-preveniti-si-sa-indepartati-scamele-de-pe-haine/

https://www.lenjerie-intima-triumph.ro/......_intime/13

| BabaOarba a răspuns:

Scamele pe rufele puse la spalat au doua cauze, ori imbracamintea respectiva este din material de proasta calitate, ori e spalata impreuna cu un articol de imbracaminte care lasa scame in exces (un prosop de calitate slaba, un pulover care ar trebui spalat manual etc.).

Exista o metoda foarte buna de inlaturare a scamelor. Iti poti achizitiona un aparat de indepartare a scamelor. Eu am un Philips si este foarte bun, orice imbracaminte mai veche care se scamoseaza arata ca noua dupa ce il folosesc. Costa in jur de 70 lei.