| LittleQween a întrebat:

Buna TPU happy
Am o intrebare pentru fete. Cum faceti ca fondul de ten sa reziste pe durata zilei? Eu folosesc mereu o crema inainte de a aplica fondul de ten,care este destul de bun,si acopera foarte bine,dupa care aplic o pudra, dar niciodata nu nicidata nu rezista mai mult de 3-4 ore. Il folosesc in fiecare dimineata,inainte de a pleca la scoala,si pana sa ma intorc nu mai nici un pic de fond de ten pe fata, pare ca nici nu m-am dat. Sper sa ma ajutati. Multumesc :*

4 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Poti sa folosesti si o crema primer inainte de aplicarea fondului de ten care uniformizeaza tenul si inchide porii.

| BiuL a răspuns:

Si eu ma dau cu crema inainte de fond de ten dar trebuie sa ai rabdare 10-15 min sa intre in piele si abia apoi poti aplica fondul de ten. Pudra si ea ajuta la fixarea tenului. DUpa ce machiajul e gata poti aplica un pic de fixativ, este special pentru machiaj, daca nu ai, merge foarte bine si un fixativ spray pentru par. Inainte de fond de ten poti aplica si un primer.
Totusi s-ar putea ca fondul tau de ten sa nu fie bun. Incearca sa nu cumperi produse no name.

| Anonimmmmmmmmmmmmmmmmmmmm a răspuns:

Fondul de ten dispare pe parcursul zilei din cauza ca il aplici cu varful degetelor(banuiesc). Explicatia este data de faptul ca uleiurile naturale care se regasesc pe mana noastra influenteaza textura fondului de ten, astfel incat acesta nu mai adera bine. De aceea, este indicat sa folosesti un burete pentru aplicarea corecta a fondului de ten.

| andreiiiiiiiiiiiiiiia a răspuns:

Cumpara-ti un fond de ten bun. eu il folosesc pe cel le la oriflame giordani gold, vreau sa zic ca tine 24 de ore poate si mai mult. inainde de fond de ten folosesc o baza de machiaj. tot la oriflame gasestiwinking