| Melaniezoc a întrebat:

Am o intrebare: voi la ce varsta v-ati epilat?(pe picioare)-pentru prima data.happy

7 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

De la 14 ani. Dar, depinde de cat de mult par ai tu pe picioare. Recomandat este sa te epilezi vara (dar poti sa te epilezi cand vrei tu) deoarece porti mai mult pantaloni scurti, fuste, rochii etc. Cea mai buna metoda este epilarea cu ceara deoarece parul creste in 2-3 sau chiar 4 saptamani. Sau poti folosi benzi pentru epilat (de la Veet) sau crema depilatoare. Daca vrei sa ai picioare fine, da-te cu o lotiune de corp dupa epilare. Sper ca te-am ajutat!

| xxdd a răspuns:

In clasa a6a,...pe la 12-13 ani.

| ir3al a răspuns:

In clasa 6.

| ViVi99 a răspuns:

La 12 ani

| AnDutZzA020 a răspuns:

Eu de la 12 ani... aveam mult par pe picioare.I-ti recomand sa te epilezi cu ceara sau aparatul de epilat pentru ca e mai bine. Daca te epilezi cu crema parul iti va creste repede va fis des si gros(oribil).Eu azi m-am depilat pentru prima oara! A fost foarte dureros... funda?happy

| SteffiSteffzz a răspuns:

Pai. eu una la 12 ani. :*

| dariutza97 a răspuns:

La 13 ani