| Sweetdreamsyou a întrebat:

TPU! Am o mare problema. Acum catva timp in urma imi aparusera multe cosuri si mi-am format o rutina de ingrijire: gel de curatare a fetei, un tonic si o crema. Cosurile mi-au mai disparut dar acum sunt plina de puncte negre! Si nu mai stiu ce sa fac, eu nu aveam probleme cu punctele negre, desi am tenul gras. Nu stiu din ce cauza au aparut mai ales ca imi ingrijesc fata. Va rog mult sa ma ajutati daca aveti vreo idee! Va multumesc mult!

3 răspunsuri:
| MirelaC a răspuns:

Hello =^.^=
Dupa parerea mea,medicul ar trebui sa fie ultima solutie in cazurile in care cosurile sunt pe ici,pe colo. Daca vorbim de o acnee,atunci da. De cele mai multe ori, medicamentele prescrise de medici pentru cosuri pot avea efecte nedorite si pot aparea mult mai mute cosuri.
Rutina ta de ingrijire este foarte ok (eu as adauga inainte de toate si o exfoliere, dar doar de doua ori pe saptamana: putin gel de curatare/ulei de masline + malai/zahar ), iar punctele negre sunt cu adevarat o problema pentru foarte multe persoane. Eu am primit o masca de fata foarte puternica si le tin sub control foarte bine, scoate toate punctele negre (ele reaparand inevitabil). Masca se numeste Indian Healing Clay ( http://a4.files.beautyeditor.ca/......E3MDM2.jpg ) si este o pulbere pe care o amesteci cu apa sau otet de mere. Masca nu se gaseste in tara, dar o poti comanda online de pe amazon.co.uk,numai ca va trebui sa astepti destul de mult timp pana o vei primi.
In cazul in care nu vrei sa risti plasand o comanda care nu se stie cand va veni + ca trebuie sa platesti cu cardul, iti spun ce faceam eu impotriva punctelor negre inainte sa am aceasta masca. Dupa fiecare dus, porii erau deschisi de la abur si luam un prosop si incercam sa strang zonele une erau puncte negre si ieseau mult mai usor, DAR nu toate pentru ca e imposibil, apoi aplicam o masca. Iti mai poti cumpara o masca de fata de genul "peel off", pe care o aplici dupa dus sau dupa o infuzie pentru ten cu ceai de musetel si vei observa diferenta.
Paa

| Eastwood a răspuns:

Buna!
Si eu am o problema cu cosurile, acum saptamana asta am fostl a doctor, mi-a prescris 2 antibiotice, un sapun protex si Zynerit, si-au facut efectul.
Mergi la medicul de familie, va stii imediat care e cauza, in orice caz, sa nu le spargi!

| dianabaumli a răspuns:

Probabil produsele s-au adunat in porii tai. Incearca aceste retete naturiste.

http://www.tagmag.ro/masti-de-fata-pentru-indepartarea-punctelor-negre/