| Emily2207 a întrebat:

Am o mare problemă. De 2 luni ma spăl zilnic pe par. Acum am aflat ca nu e deloc bine. Parul imi cade in exces si câteodată mă doare scalpul. Dar fac asta pentru că parul meu se murdareste extrem de repede iar de nu mult timp mi-am facut breton iar acesta se murdareste si mai repede..Cum aș putea sa imi păstrez parul curat ( sa nu se mai murdareasca asa de repede ), dar mai important, cum evit sa imi mai cada par in exces? Stiu, voi renunta sa ma mai spăl zilnic pe cap dar după ce voi face asta, parul meu va continua să cada? Dau funda, va rog ajutați-ma, chiar tin foarte mult la parul meu si nu vreau sa-mi cada!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalate de 2 ori pe saptamana, foloseste sampon alpecin dar ai grija sa nu il schimbi cu acelasi sampon si schimba cat poti de des plic de perna, eventual ia-ti o perna noua.

| Emily2207 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc ^^

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emily2207):

Sa fi iubita happy

| Emily2207 explică (pentru anonim_4396):

happy

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In ce mediu lucrezi, unde se murdareste atat de rapid parul?
De ce nu folosesti batic sau sapca de protectie?
Parul tau, odata slabit, va trebui sa se vindece, iar asta poate dura luni sau chiar ani de zile, doar daca nu este stresat in continuu.

| Emily2207 explică (pentru Bula):

Sunt elevă, deci deocamdată nu lucrez. ^^ Habar n-am cum reușește să se murdareasca așa.
Mulțumesc foarte mult pentru raspunshappy
De azi, voi încerca să nu-l mai spăl in fiecare zi ci, o dată/ maxim de 2 ori pe săptămână.